Category Archives: آموزشی

انتشار ماژول Whmcs نسخه 2 ویژه ثبت دامنه های ملی ایران

با سلام و احترام به اطلاع تمام همکاران و دوستان عزیز می رساند نسخه 2 ماژول Whmcs  آماده گردیده و دوستان میتوانند بصورت رایگان مانند ماژول ورژن 1 استفاده کنند امکانات : ثبت دامنه ملی ایران بصورت آنی تمدید دامنه ملی ایران بصورت آنی انتقال دامنه ملی ایران بصورت آنی  ( جدید ) نمایش لاگ… Read More »

همه چیز در مورد دامنه ‏ir

همه چیز در مورد دامنه ir پسوند دامنه .ir یا ir Domain مخفف IRAN می باشد و مربوط به کشور جمهوری اسلامی ایران است. این دامنه جزو سری دامنه های ccTLD یا Country Code Top Level Domain می باشد. متولی ثبت دامنه های کشور ایران واحد ثبت دامنه مرکز تحقیقات فیزیک نظری و ریاضیات IPM یا ایرنیک زیر نظر سازمان جهانی… Read More »

چرخه حیات دامنه ir

دوره ثبت: زمانی که یک دامنه ir برای ثبت آزاد است و جزو دامنه های ممنوع یا رزرو شده نباشد امکان ثبت دامنه برای حداقل یک سال و حداکثر 5 سال وجود دارد. دوره انقضا: بعد از آخرین روز از سال (بسته به مدت ثبت از 1 تا 5 سال) دامنه منقضی می شود. دوره تمدید:حداکثر… Read More »

شناسه قدیمی یا oldIRNIC

شناسه من در ایرنیک یک شناسه قدیمی یا old است… در سیستم جدید ایرنیک، فرمت شناسه یا هندل NIC Handle با نوع قدیم تفاوت نموده و تمام دامنه هایی که شناسه آنها همچنان قدیمی است برای مواردی مثل تغییر رابط دچار مشکل خواهند شد. برای رفع این مشکل لازم است یک شناسه جدید در ایرنیک… Read More »

چگونه شناسه هایی ایجاد شده در epp را فعال کنیم

شناسه‌هایی که به صورت خودکار در هنگام ثبت دامنه از طریق سیستم نمایندگان مرکز ثبت دامنه ایجاد می‌شوند در حالت عادی قابلیت ورود به سامانه را ندارند و همچنین فاقد رمز عبور، پرسش و پاسخ محرمانه هستند. برای فعال کردن این شناسه‌ها می‌توانید طی یک درخواست رسمی سوال و پاسخ محرمانه و رمز عبور مورد… Read More »

شناسه ایرنیک چیست و چرا باید شناسه ایرنیک بسازم

کلیه دامنه های ir و مشتقات آن زیر نظر واحد ثبت دامنه سازمان فیزیک نظری و ریاضیات IPM یا ایرنیک به ثبت می رسند که در حقیقت متولی و مرکز اصلی ثبت دامنه های ir زیر نظر سازمان جهانی ICANN می باشد، و کلیه دامنه های ir پس از تائید این مرکز به ثبت نهایی… Read More »